אילו אפשרויות קיימות להלוואה לעסק קיים?

11 נובמבר 2019

כמעט כל עסק נסמך על אשראי הניתן על ידי הבנק או גוף פיננסי אחר. בעסק קיים, כאשר מתעורר צורך במימון מקובל לפנות בבקשה לקבלת הלוואה. הלוואה לעסק קיים נלקחת לרוב במטרה להתרחב או לצורך מימון הון חוזר. התרחבות עשויה להיעשות במגוון דרכים ובין השאר באמצעות פתיחת סניפים נוספים לעסק, כניסה לשווקים חדשים או התרחבות למוצרים ושירותים חדשים. הלוואות הון חוזר נלקחות למטרת מימון הפעילות השוטפת בעסק, כאשר תזרים המזומנים העודף של העסק נמוך כתוצאה מפערי תזרים גבוהים או ירידה בהכנסות. נטילת הלוואה יכולה לספק אוויר לנשימה עבור העסק ולהעניק מרווח תמרון שיסייעו לו להתפתח ולצמוח. לצד זאת, הלוואה מגדילה את הוצאות המימון ועלולה להכביד על התנהלות העסק. על מנת לקבל החלטה נכונה ביחס למימון, רצוי להכיר את האפשרויות הקיימות להלוואה ולהתייעץ עם המומחים בתחום.

הלוואות בנקאיות לעסקים

הלוואה בנקאית לעסק היא עדיין אפשרות מועדפת במקרים רבים לנטילת הלוואה עבור העסק. יחד עם זאת, מידת הנגישות והאטרקטיביות של הלוואה בנקאית לעסקים תלויה רבות בהיסטוריית האשראי של העסק, תחום העיסוק שלו וכן בבטחונות גבוהים שמגדרים היטב את סיכוניו של הבנק. רוב הבנקים לא יקפצו על הזדמנות להעניק הלוואה לעסק שמצוי בקושי תזרימי או כזה שלא הוכיח איתנות כלכלית לאורך זמן. הבנקים עובדים בשיתוף פעולה ומעניקים מימון בקלות יחסית לחברות המוכיחות התנהלות יעילה וכן משתפים פעולה עם קרנות כאלה ואחרות. לרוב, לאחר עמידה בתנאי הסף לקבלת הלוואה הבנק יעניק לעסקים תנאי הלוואה אטקרטיביים ומשתלמים למדי. בנקים רבים מציעים כיום מסלולי הלוואה ייחודיים בתנאים אטרקטיביים ללקוחות עסקיים. ביניהם ניתן למנות את בנק דיסקונט, בנק איגוד, בנק אוצר החייל ועוד.

הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים מקרנות הבנקים

  • קרן פועלים לעסקים – מציעה מסלולים שונים של הלוואות כתלות במטרת ההלוואה והיקף המחזור העסקי, עד 500,000 ש"ח לעסק בהקמה ועד 3 מיליון ₪ לעסקים בינוניים, לתקופה של עד 5 שנים, כולל גרייס של עד 12 חודשים. ההלוואות ניתנות למטרת הקמת עסק חדש, הון חוזר וכן השקעה – הרחבת העסק ופיתוחו.
  • קרן דיסקונט לעסקים קטנים – הקרן מעניקה הלוואות בסכומים של עד מיליון ₪ לעסקים הפועלים 3 שנים ומעלה ומחזורם השנתי עומד על 15-1 מיליון ₪. לבנק קרן למימון ציוד ללקוחות קיימים, קרן למימון פיתוח עסקי ללקוחות קיימים, קרן למימון ציוד ללקוחות חדשים, במסגרת אלה ניתנות הלוואות לתקופה של עד חמש שנים. בנוסף, לבנק קרן נוספת למימון הון חוזר ללקוחות חדשים המעניקה הלוואות לתקופה של עד שנה, עם אפשרות לחידוש.

הלוואות לעסקים בערבות המדינה

הלוואות לעסקים בערבות המדינה ניתנות בשיתוף פעולה עם מספר בנקים בישראל. לשם קבלת המדינה מעמידה לבנק את מרבית הבטוחות הנדרשות, על פי גובה ההלוואה הניתנת. ההלוואות ניתנות בכפוף לעמידה בתנאים הקבועים וכן העסק נדרש להגיש מסמכים ודו"חות הנוגעים למצב הכספי ופעילות העסק. עבור עסקים קטנים שהמחזור השנתי שלהם עומד על עד 6.25 מיליון ₪, גובה ההלוואה יעמוד על עד 500,000 ₪ והעמדת לכל היותר 25% מהבטוחות להלוואה על ידי העסק. תקופת ההלוואה המוצעת במסגרת זו עומדת על עד 5 שנים, כולל אפשרות ל-6 חודשי גרייס על הקרן והריבית. שיעור הריבית בהלוואות בערבות המדינה משתנה מהלוואה להלוואה ומותאם ככל הניתן לפעילות העסק ולצרכיו.

בעל עסק? לקבלת פרטים נוספים על הלוואה בערבות המדינה לחץ כאן >>

עקוב אחרינו ברשתות החברתיות

אירועים וחדשות

image
25 נובמבר 2019

תוכנית עסקית לדוגמא

תוכנית עסקית מלווה את בעל העסק ומנהליו החל מהשלבים הראשוניים…

image
28 אוקטובר 2019

ניהול תזרים מזומנים – המפתח להצלחת העסק

תזרים מזומנים מבטא את התנועות הכספים של העסק אשר מקבלות…

image
07 אוקטובר 2019

איזה הלוואות קיימות לעסקים קטנים

עסקים קטנים עשויים להתמודד לא אחת עם מחסומים וקשיים בדרך…